Letní grilovačka plná chutí

Tento článek je spíše takovou dokumentací naší víkendové holčičí akce. Jsou to obrázky pro inspiraci na letní grilování.

Já a mamka jsme měly volný náš dům, celý jen pro sebe. A tak není lepší nápad, než zorganizovat grilovačku jen pro holky. Bez chlapů! Bez žádných protivných chlapů, kteří by nám všechno jen snědli. Občas je přímo nutné udělat si pořádnou dámskou jízdu. A tahle jízda stála opravdu za to.

Každá z účastnic připravila nějaké jídlo,  něco přinesla, a opravdu si s na tom dala záležet. Pokrmů bylo mnoho, od slaných, až po ty sladké. Pečených, či nepečených mňamek, ovoce, zeleniny, dobrůtek i tzv. zobaček. Míchané drinky, vínka a aperolky. Hudba hrála celý večer a tančily jsme nespoutaně a nemusely jsme se ani omezovat a už vůbec ne předvádět před chlapy.

Grilovaly jsme kotletu  a falešnou svíčkovou, kterou jsme daly na špízky. Nakládaly jsme maso den předem a použily jsme čerstvé bylinky. Kotletu jsme pak nakrájely na plátky a jen tak si ji uzobávaly během večera. K tomu jsme si připravily domácí dip z bílého jogurtu.

Nechyběly ani kanapky. Máme náš rodinný recept, který opakujeme pokaždé, když máme oslavu nebo návštěvu. Jsou to tzv. koziše. Nejdříve si bagetku pokapeme olivovým olejem, 10 minut v troubě propečeme a pak poklademe kozím sýrem s ovocem. Znovu zapečeme a pak jsou prostě neodolatelné. Dokonce jsme měly i chlebíčky s cizrnovou, česnekovou a krabí pomazánkou.

Pečivo nesmí chybět. A tak jsme zvolily focacciu. Jedna byla s mořskou solí a druhá se sušenými rajčaty. Navíc čerstvá, teplá a rovnou z trouby je prostě neodolatelná a dokonalá k masu.

Ani na zeleninu jsme nezapomněly. Udělaly jsme salát z pečených paprik. Dost náročné,  však  jsme s přípravou začaly už den předem.

Slaným lehkým zákuskem byl  quiche s červenou řepou.

No a co sladké… božské sladké… Lemoncellové tiramissu a brownie s malinami a višněmi. Tento recept vám nemůžu odepřít, a tak každou chvilkou přistane na blogu.

 

Takhle jsme se měly s holkama na letní grilovačce. Je to nezapomenutelný večer plný zážitků. A pokud Vám chybí inspirace a nevíte, co připravit na takovou příležitost, ráda vám pošlu naše recepty.

 

 

Napsat komentář