Moje nudle po asijsku

Nedávno jsem měla narozeniny, a tak jsem chtěla, abychom se jako rodina sešli u oběda a aspoň si připili. Ani jsem nechtěla žádnou oslavu. Pro mě je důležitější, když se společně sejdem. A protože miluji asijské jídlo, tak jsem chtěla přichystat něco v tomto stylu. Sice vím, že to taťka nemá rád, ale aspoň to ochutnal.

Celkově miluji vietnamské pokrmy jako jsou letní nebo jarní závitky, pho bo, bun bo nam bo … Prostě mňamka.

Ingredience:

2 kuřecí prsa

2 lžíce olivového oleje

1/2 cibule

2 stroužky česneku

nastrouhaný zázvor

200g rýžových nudlí

1 malá hlávka zelí

bílá paprika

100g žampiónů

1 mrkev

2 čerstvé chilli papročky

arašídy nesolené

3 lžíce sójové omáčky

pár kapek rybí omáčky

čerstvé bylinky

limeta

polníček

Postup:

Zalila jsem nudle vroucí vodou a nechala 10 minut odstát pod pokličkou. Připravila jsem si wok do kterého jsem nalila olivový olej. Když se mi wok rozpálil, tak jsem přidala cibuli a na nudličky nakrájené maso. Až se maso trochu opeče, tak přidám česnek, nakrouhaný zázvor a mrkev, papriku, nakrájené zelí a žampiony. Po chvilce přileju sójovou a rybí omáčku a můžu i trochu vodu, aby se mi vše krásně povařilo. Přidám bylinky, pepř a sůl a pokapu limetou. Poté přidám slité nudle a vše pořádně promíchám a nechám ještě chvilku v horkém woku, aby se vše krásně spojilo. Na konec přidám i pokrájené chilli papričky.

Arašídy jsem si na sucho osmažila vedle na pánvičce. Na podávání jsem porci arašídy posypala a přidala čerstvý polníček.

 

Napsat komentář