Srí Lanka – Jižní pobřeží

Druhá část našeho cestování po Srí Lance směřovala na jih. Sice jsme také cestovali každý den, ale už to nebylo tak náročné. Teď už jsme byli hezky v klídečku.

Jih jsme procestovali na skútrech. Jen při přesunu na jiné ubytovaní jsme využili řidiče s autem. Jih se dá na skútru krásně procestovat, a při tom být na jednom místě třeba tři dny. Okolo je totiž spousta pláží, které jsou třeba jen hodinu cesty od sebe.

 

1.Tangalle

První zastávka byla pláž Tangalle. Tato pláž nás okamžitě nadchla. Čekali jsme malou pláž, na které zůstaneme max dvě hodiny, a pojedeme dál. Nakonec jsme zde zůstali tři noci.  Každý podvečer jsme se sem vraceli na poodpolední lehárko po cestování. Musím říci, že takto klidnou pláž jen tak někde nenajdete. Je tu klid se spoustou dobrých barů a restaurací na dobrou večeři a není zde přeturistováno. Pláž je dlouhá a podle mého výjimečná. Pokud se rozhodujete, jestli sem zavítat, tak na 100% ano. Za mě pláž, kam bych se okamžitě vrátila.

Navíc musím doporučit úžasný bar přímo na pláži – Zanzibar. Dělají zde úžasné drinky a můžete si lehnout do houpacích sítí nebo křesel. TOP!

2.Silent Beach

Poblíž Tangalle je naprosto dech beroucí  pláž z celé Srí Lanky. Myslím to vážně. Pláž jako z filmu – podél pláže palmy, průzračná voda, čistý jemný písek. Jméno Silent nemá jen tak – silent má právem, protože tohle místo vás zastaví. Já koukala kolem sebe a nevěřila jsem, že jsem spatřila tak nádherné místo. Místo, kde bylo maximálně deset turistů. Slyšíte pouze šumění moře. Na začátku pláže je maličký místní bar s pivem, colou, vodou a čerstvým kokosem. Mají na výběr asi z pěti jídel. K obědu jsme si dali jídlo, které bylo jedno z nejlepších na celé Srí Lance. Bylo vařené od místních a bylo dokonalé. Jednoduše tohle místo nemělo chybu.

 

  1. Hiriketiya

Další zastávka poblíž Tangalle. Zde už je to narvané turisty. A to proto, že je to surfařská pláž. Je to malý záliv, kam se sjíždí mnoho nadšenců surfu a sjíždí vlny jako profíci. A taky, že profíci byli. Vyjeli jsme si na tuto pláž, že poprvé zkusíme surfovat. A chybička se vloudila. Tato pláž je opravdu pro surfaře, kteří na prkně už několikrát stáli. Jsou tu velké vlny, na které se jen tak nepostavíte. Já, která jsem nestála na surfu nikdy, jsem měla v hloubce opravdu problém. Několikrát mě surf praštil a vlny mě pod vodou držely pěkně dlouho. Po 30 minutách jsem to vzdala a šla jsem surf rozklepaná vrátit. Pláž je nádherná, ale pro větší profíky. My se na surfu vyřádili až na pláži Weligama.

  1. Mirissa

Další přejezd na tři noci. Vyhlášená Mirissa nás bohužel zklamala. Přeplněná turisty, párty do 4 do rána a v 7 ráno začínají znovu, takže se vůbec nevyspíte. A na polehávání přes den to také nebylo. Je to opravdu živá turistická pláž, kde toho moc nevykoukáte. Ovšem, co této pláži musím nechat je to, že večery zde jsou kouzelné. Po celé pláži jsou rozsvícená světýlka, vše se uklidní a restaurace jsou plné čerstvých ryb. Vám stačí jen si některou vybrat a sednout si na výbornou večeři. Všude na pláži vaří dobře, takže nikde neuděláte chybu. To, že se moc nevyspíte už je horší, a proto je lepší zvolit ubytování dál od pláže.

 

  1. Secret Beach

Kousek od Mirissi je Secret beach. Ta už ale není moc secret. Je maličká a pěkná, ale bohužel už také se spoustou turistů. Každopádně za návštěvu stojí, protože tu nejsou žádné vlny.

 

  1. Unawatuna

Dlouhá a široká pláž, která je čistá a příjemná. Podél moře je spousta zajímavých podniků na oběd a dokonce i spousta bufetů. Lehátka jsou zde zadarmo a turistů je tu pár. Takže velice pěkná a obrovská pláž.

  1. Weligama

Skvělá surfařská pláž. Stojí za to ji navštívit. Je tu sice hodně turistů (hlavně mladých lidí), ale to nevadí. V moři je malá hloubka, takže je to ideální pláž na surf. Navíc je dlouhá, a tak se i ta spousta lidí rozprostře. Surf si můžete půjčit na pláži a místní vám i poradí, jak surfovat a jaký surf je přímo pro vás. Na této pláži jsme se naučili parádně surfovat a sjížděli jsme vlny i 20 metrů. Vrátili jsme se sem i druhý den, protože surfování je absolutně TOP. Při západu slunce si jen sjíždíte po vlně a nic vás netrápí. Skvělá pláž. 🙂

 

  1. Polhena

Maličká plážička, o které moc lidí neví. Je tak 20 minut od Mirissi a je to to správné místo na šnorchlování. Jsou zde obrovské želvy, se kterými můžete pod vodou plavat. Nemusíte si kupovat drahý zájezd. Sjeďte si sem sami a zadarmo si zašnorchlujte. Je to úžasný zážitek a na želvy si můžete i sáhnout. Je ale důležité být na pláži kolem 10 dopoledne. To je ten správný čas na potápění.

  1. No name beach

Občas se vyplatí se jen tak někde zastavit a porozhlédnout se po nepojmenovaných plážích. To jsou totiž ty nejkrásnější pláže vůbec. My jsme jednu takovou objevili a nechtělo se nám z ní pryč. Většinou jsou tam jen místní a pár turistů. Voda je průzračná, vy se opět zastavíte a nic vám nechybí.

 

  1. Whale

Zájezd na Whale watching. Chyba… bohužel, ale je to tak. I přes to, že nám řekli, že plavba trvá max 2,5 hodiny, tak ve skutečnosti trvá 7 hodin. Na lodi je vám špatně, protože jsou obrovské vlny a loď se opravdu hoooooodně moc houpe. Takže vám je asi tak 6,5 hodin na zvracení. Navíc je vám zima, protože na vás cáká voda a špatně se vám sedí. Když už velryby vidíte, tak jen hřbet a ocas. Sice je to krásné, ale opravdu nám bylo špatně a loď navíc byla přeplněná lidmi. Nestojí to za to.

  1. Hikkaduwa

Moc příjemná pláž, kde pokoupíte v hlavní třídě spoustu zajímavých turistických drobností. My jsme však byli ubytovaní kousek od pláže. To nám ale vůbec nevadilo, protože jsme byli na tak nádherném místě, že jsme tvrdili, že to místo musí uzdravovat. Klid, západ slunce, moře, písek ….. Možná bych toto ubytování, kde nás bylo jen pár, nadřadila ještě nad Silent beach. Pan majitel byl úžasný a hodný člověk, vila byla prostě nádherná. Krásné místo, kam doufám,  se jednou vrátím.

Hikkaduwa má jednu z nejvyhlášenějších restaurací, kam určitě musíte zajít. Jmenuje se Refresh a každý místní vás tam určitě zavede. Vaří opravdu skvěle a starají se o vás špičkově. Nejlepší jídlo vůbec.

 

  1. Colombo a cesta domů 🙂

Bylo to krásných  16 dnů cestování. Někdo říká, že ho Srí Lanka vůbec neláká, ale myslím, že právě Srí Lanka je naprosto úžasná a stojí za to ji navštívit. Takové vnitrozemí a krásy tam schované například v Thajsku nenaleznete. Je to tvrdá země, která vám určitě má co nabídnout. Neříkám to jen proto, že jsem tam byla, říkám to proto, že ta nádhera tam je slovy nepopsatelná a mě přímo nadchla.

 

Napsat komentář